Maseczka dla każdego rodzaju skóry

Wyobrażenie pobytu w salonie piękności nieodłącznie kojarzy się z maseczkami na twarzy. Co prawda dzisiaj o wiele częściej panie przychodzą do kosmetyczek w celu pomalowania paznokci lub regulacji brwi, jednak wciąż wiele osób chętnie korzysta z dobrodziejstw, jakie oferują maseczki. A rodzajów maseczek jest oczywiście niezwykle dużo i każda z pań znajdzie coś dla siebie. Maseczki nawilżające, ujędrniające, rozświetlające… Salon kosmetyczny oferuje wiele rodzajów maseczek, dlatego warto spytać się profesjonalistów o takie, które oddziaływałyby najkorzystniej na naszą twarz w danym momencie. Baza salonów kosmetycznych w Gdańsku (z swiaturody,com) jest wyraźnie rozbudowana, każdy salon może zaoferować nam taki zabieg w profesjonalnych warunkach.

Pośród wielu masek jedno z czołowych miejsc zajmują maski żelowe, które silnie nawilżają i łagodzą podrażnioną skórę. Są one szczególnie chętnie stosowane latem, ponieważ dają przyjemny efekt chłodzący, dzięki użyciu mentolu. Tego typu maska jest jedną z najbardziej uniwersalnych, gdyż nadaje się do użycia przy każdym rodzaju cery. Szczególnie polecana jest cerze suchej, odwodnionej i o zmęczonym ziemistym wyglądzie.

Kosmetyczka może polecić również maskę oczyszczającą o konsystencji papkowatej (porównywalnej do masek, które można kupić w jednorazowych opakowaniach w drogeriach kosmetycznych). Celem stosowania takiej maski jest jej działanie bakteriobójcze. Jak wiadomo to właśnie bakterie w dużej mierze odpowiadają za trądzik, krosty oraz zmiany ropne na skórze, więc pozbycie się ich w jak największej ilości niweluje zmiany skórne. Ponadto takie maseczki mają za zadanie rozpuszczać i usuwać nadmiar wydzieliny łojowej, która jest doskonałą pożywką dla mikrobów.

Dodatkowym efektem jest usunięcie zrogowaciałej warstwy naskórka oraz znaczne zwężenie porów skórnych, w czego wyniku skóra ma świeższy i bardziej zdrowy wygląd. Maseczka szczególnie dobrze nada się do zastosowania w cerze tłustej lub mieszanej (część skóry jest normalna lub sucha, a część tłusta, co można rozpoznać po „świeceniu” się tych partii). Przy cerze suchej maska może spowodować nadmierne złuszczanie naskórka. Każda z klientek gabinetu piękności z pewnością ma swoją ulubioną maseczkę i doskonale wie, czego jej skóra potrzebuje w danym momencie. Panie korzystające z tego typu zabiegów po raz pierwszy powinny skonsultować się z kosmetyczkami pracującymi w salonie, gdyż dzięki ich wiedzy oraz doświadczeniu można uzyskać najlepsze efekty.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>